08
Jun

Најшарениот стан на светот од 60м2

[stm_post_info]

Amina Mucciolo живее шарен живот, а нејзината дива и весела фантазија се отсликува и во нејзиниот стан во Лос Анџелес во кој живее со својот сопруг Salvatore и двете кучиња Princess Leia и Worf. Таа себе си се опишува како еднорог, креативен визионер и дигитален инфлуенсер, а е сопственик на компанија за декорација од хартија. Кога ќе го погледнете нејзиниот Инстаграм профил, ќе добиете идеја за тоа во каков дом би можела да живее оваа уникатна дама.

Оваа дизајнерка го има претворено својот дом во виножито – ѕидовите се во светло виолетова боја, елементи во пастелни бои и шарени хартиени птици кои висат. Па, самата таа има плетенки како виножито. 

Амина верува дека домот треба да биде Вашето среќно место, па затоа кога ќе влезете во нејзиниот стан ќе Ве дочека експлозија на бои и патерни. 

Таа црпи инспирација од пролетта која е симбол на нови почетоци и весели бои. Сите цвеќиња се расцутени и пастелни, како и нејзиниот дом во кој е пролет преку целата година.

Многу од елементите се насликани од Амина и нејзиниот сопруг. Нема ништо поубаво од тоа вие да сте креатори на сопствениот дом и да го красат Ваши дела кои што нема да ги сретнете на друго место.

Погледнете ги неверојатните фотографии и црпете инспирација за Вашиот дом.
Но, доколку се уште немате свое место кое би го нарекле свој дом, Elena Luka Home е тука да Ви помогне со своите модерни и функционални објекти. Погледнете го нашиот најнов објект FUTURA ТУКА.
Нашите добро обучени агенти ќе Ви помогнат при изборот на Вашиот идеален стан и трпеливо ќе Ве водат низ целата процедура. Можете да не исконтактирате на 071/415-094 и 02/310-3816.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]