15
Jun

Футуристички музички хотел во Берлин

[stm_post_info]

Кога ќе зачекорите во овој хотел ќе се најдете себеси во една друга, паралелна димензија каде што нема прави линии и се е розево и заоблено.
Ова е првиот музички хотел во Европа nHow во Берлин и е дизајниран од Карим Рашид, кој се смета за најпознатиот industrial дизајнер во сите Америки, а неговата уметност честопати се граничи со кич. Меѓутоа, овој уникатен хотел навистина воодушевува со своите футуристички форми и употреба на иновативни материјали и розеви тонови.
Освен тоа, вградени се и многу додатоци кои се потребни, како што се iPod докови, секој лифт има посебна боја и музичка тема. Но, иако се користат интензивни бои, ниедна не Ви ги боде очите и е во хармонија со остатокот од хотелот. 

Во собата за појадок сигурно нема да го започнете денот како и обично. Во средината на собата има голем розев заоблен дисплеј, а масите и столовите се во функционална сива боја. На ѕидовите имам поп арт постери од ѕвезди како Џони Дип и Мајка Тереза.
Ресторанот Fabrics е вистинска експлозија од бои и секој детал, до чиниите е испланиран. Доминантни бои е фуксија и минт со ненонска зелена.

Барот Envy е како од филм – златно лице кое виси над барот со одговарачки златни столови. 

Погледнете ги сликите за да ја доловите футурустичката атмосфера на овој уникате дизајнерски хотел кој е вистинско задоволство за сите креативци.Деловниот простор на ФУТУРА со своите 317м², нагласена височина и беспрекорен дизајн е ексклузивен и како таков е одличен за комерцијално-деловни содржини.Со поглед кон главниот булевар, Б. Трајковски, овозможува непречена комуникација со минувачите и околината. Големите стаклени површини овозможуваат проток на природна светлина, правејќи го овој простор идеално место за Вашиот бизнис со загарантиран успех.

#FUTURA – The future is here! 🚀

За повеќе информации контактирајте нè на 📱071415094, ☎️ 023103816 или 📧 contact@elenalukahome.com

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]