24
Nov

Зошто ја одбравме Кисела Вода за локација за нашиот објект FUTURA?- 2 дел

[stm_post_info]

Кисела Вода е една од најубавите населби во Скопје. Далеку од бучавата, но блиску до сите места кои му даваат значење на урбаното живеење.

Една од причините заради која ја одбравме Кисела Вода како локација занашиот модерен станбен објект Футура е заради тоа што е преполн со трговски објекти. Во близина има многу маркети во кои може да набавите продукти во големиот Супер Тинекс, а е на само километар од Веро, ДМ и другите маркети во населбата Кисела Вода.
На само 900 метри се наоѓа паркот ,,Кисела Вода’’, a има и многу спортски центри, паркови во кои може да спортувате и да се релаксирате со Вашето семејство.

Но, Футура е блиску и до урбаните обележја на Скопје. 

Едно од најголемите облежја на Скопје е ГТЦ. Секоја жена сака шопинг, па затоа Футура е на само 8 минути од оваа урбана локација. Но, не само за шопинг, ова место е полно со кафулиња и ресторани, каде што може да прошетате, да се релаксирате. Веднаш тука е и плоштадот Македонија и кејот на реката Вардар.

Во близината има и училишта и градинки за да може едно семејство да функционира и да развива една поинаква иднина.
Со тоа што го сместивме објектот Футура во населбата Кисела Вода поставивме нови, модерни стандарди на домувањето. Нашата цел беше да имате дом по светски стандарди во урбана градска средина блиску до главен булевар преку кој сте поврзани со сите важни точки во градот, а сепак оддалечен од бучавата и загадениот воздух.
Зачекорете сигурно во една поинаква иднина со Elena Luka Home и FUTURA.
Кликнете на ЛИНКОТ за да ја разгледате нашата понуда на високо функционални станови и изберете го идеалниот за Вас и Вашето семејство.

#FUTURA – The future is here! 🚀

За повеќе информации контактирајте нè на 📱071415094, ☎️ 023103816 или 📧 contact@elenalukahome.com

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]