19
Mar

Шармантен стан од 57м2 во Мелбурн – спој на практичност и стил

[stm_post_info]

Многумина мислат дека малата квадратура значи и немање доволно простор. Напротив, сфатете го тоа како предизвик и пуштете ја Вашата креативност на ,,слобода’’.

Токму тоа и го направила една двојка од Мелбурн – а резултатот е фантастичен.

Eдна од најинтересните карактеристики на овој дом се интелегентните решенија за складирање кои се интегрирани со мебелот. Но, покрај практичноста, овој стан е и полн со стил заради комбинациите на текстури и бои и рачно изработените предмети.

Во дневната соба има custom-made врата зад која се наоѓа телевизорот и сите електронски уреди кои ги има двојката. Уникатната врата во два тона со голема округла дрвена рачка дава убаво чувство без да изгледа ,,тешко’’.

А вакви уникатни и неочекувани решенија ги има низ целиот стан. Во кујната, зад шанкот, има поставено клупа со L форма, со што се добива простор да седнат повеќе луѓе. Под клупата има фиоки, а во задниот дел има ниши за складирање во кои има приклучоци за полнење на телефони или таблети.

И спалната соба има вакви магични решенија кои Ве ослободуваат од нередот. Креветот е исто така custom-made за да може да го собере велосипедот на двојката. Над креветот има интегрирана полица за книги и други работи кои се потребни во спалната соба.

Гостинската соба е и домашна канцеларија. Поставено е биро од ѕид до ѕид со скриени кабли и многу простор за складирање. Но, има и изненадување – плакарот e заменет со ѕиден Марфи кревет. Идеално решение кога немате доволно простор, амора да работите од дома.

Целиот дом изоболува со уникатни, рачно изработени предмети – како ќилим или ЛЕД макраме ламбата која дава особена топлина на просторијата.

Доколку барате нов дом за Вашето семејство, наш предлог е Futura Magma 59m2 – трособен стан кој ја почитува индивидуалноста со поглед кон падините на Водно.  Погледнете го распоредот на овој ЛИНК, а за повеќе информации побарајте не’ на 071415094, 023103816 или contact@elenalukahome.com.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]