01
Sep

Фамозната када на Клеопатра

[stm_post_info]

Исто како што Клеопатра се чувствувала како реинкарнација на Изис, божицата на љубовта, сите жени можат и треба да се чувствуваат како божици кога се капат во т.н Клеопатра када…

Дизајнирана да создаде чувство на приватност и сигурност, оваа када „ве прегрнува”, дозволувајќи ви да се опуштите и уживате.

Тоа е место каде оној што се капи има контрола над своето опкружување, бирајќи дали ќе се опушти во потполна приватност или не, бидејќи Клеопатра кадата е доволно голема за двајца.

Која жена не би се чувствувала како Клеопатра во ваква оаза? Клеопатра е синоним за гламур и убавина, раскош и луксуз, но истовремено представува драматични моменти – му дава сосема нова димензија на капењето.

Дури и осветлувањето е спектакуларно со своите елипсоидните осветлени дискови, кои како да се светлосна круна за божицата на љубовта. Ослободете ја својата фантазија и за момент бидете Клеопатра.

Денес за разлика од минатото, времињата се сменети и ретко која жена поради работните или домашните обврски може да си приушти подолго уживање, затоа во становите се почесто се имлементираат, стоечки кади, туш кабини, итн. Но, никако не треба да се изостави естетиката. Спој на брзиот живот и современиот дизајн се токму бањите во еко становите на Elena Luka Home и прекрасните мозаици вметнати во дизајнот.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]