23
May

Мал стан со детали во неонски бои – полн погодок

[stm_post_info]

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-4

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-9

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-5

Јаките бои многу влијаат на општиот впечаток што просторот го остава, без оглед на неговата намена. Кај помалите станови потребно е внимателно да ги искомбинирате бидејќи премногу неонски бои можат да предизвикаат преголем напор за очите.

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-6

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-7

 

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-8

Визуелизацијата конкретно на овој стан е дело на дизарнерката Алека Фокина. Станот има површина од само 28 метри квадратни. Основна боја е сивата додека истакнатите детали се во силна и свежа неонска боја на лајм и виолетово и го прават овој стан од отворен тип навистина уникатен и младешки.

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-12

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-10

mali-stan-sa-detaljima-u-neonskim-bojama-11

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]