27
May

Добредојдовте во апартманот на Иванка Трамп и Челси Клинтон

[stm_post_info]

Иванка Трамп и Челси Клинтон сигурно не би делеле заеднички ставови во поглед на политиката додека на план недвижности немаат толку заеднички теми за разговор.

559ebd4021098-07-ivanka-trump-apartment-xl

Ексклузивните недвижности кои се во нивна сопственост јасно укажуваат на тоа дека можете да имате најчудни политички ставови, што никако не влијае на добриот вкус и препознавањето на квалитетните парчиња.

1464112105-edc-052316-clintontrump-slide-clinton

1464111836-edc-052316-trump-apartment

Апартамнот на Челси Клинтон на Петата авенија во Њујорк стана достапен на пазарот, како што известува „Њујорк Пост“ и по се што е прикажано досега изгледа дека тој е скапоцен камен. Облагодарен со кујна достојна за врвни мајстори, високи тавани, како и поглед на Медисон парк, разбирливо е зошто поранешниот дом на Клинтон достигнал цена од 6 милиони долари.

559ebd3dd08b3-04-ivanka-trump-apartment-de

Имајќи в предвид дека токму овој апартман е најефтин во зградата, иако има три спални соби, може да се рече дека е одлична прилика за купувачите. Апартманот има 185 метри квадратни, додека зградата во својот состав има обезбедени услуги: портир, теретана и хемиско чистење.

gallery-1439330795-edc100112trump08

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]