22
Nov

Фантастични идеи за декорации од гранки

[stm_post_info]

Има многу работи кои можете да ги направите од суви гранки и дрво и со тоа да го декорирате вашиот ентериер, но и екстериер.

Поради својот природен изглед дрвото секогаш ќе даде вредност на вашиот дом. Еден куп гранки можете да ги претворите во мебел. На пример, да направите мала, симпатична масичка за дневната соба, столче, па дури и да го прекриете подот.

Дрвените гранки можете да ги претворите во закачалки за вашата гардероба, фонтана или саксија за цвеќе.

Во прилог ќе ви претставиме неколку примери за тоа како можете да ги употребите гранките како декорација на својот дом.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]