24
Nov

Уникатна керамика со ефект на мермер

[stm_post_info]
Стартап дизајнерското судио „MW“ од Кејптаун кој го предводи Михаела Вебстер, како своја специјалност ја претставуваат рачно изработената керамика со ефект на мермер.

Откако ги завршила студиите за индустриски дизајн, таа основала студио во 2014 година кога Михаела ја започнала својата авантура со керамиката. Започнала со стажирање во една компанија која се занимава со производство на керамика и овде ја совладала вештината за глазирање, производство и други процеси.

Работата со калапи станала омилена техника на Михаела, па затоа започнала со своите експерименти во куќата, заедно со својата мајка. Кога експериментирала Михаела ја открила својата техника за производство на керамика со ефект на мермер која е уникатна и посебна. Секое парче од својата колекција таа го создава рачно и со тоа уште повеќе допринесува за ексклузивноста на овие парчиња.

Погледнете ја галеријата и почувствувајте ја креативноста и уметноста:

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]