28
Nov

Идеи за уредување на станот со една спална соба

[stm_post_info]

3Д нацртите на ентериерот најдобро ја доловуваат идејата на архитектот и дизајнерот на ентериерот. Доколку се подготвувате за комплетно уредување на станот таквиот нацрт најдобро ќе го прикаже она што треба да го направите. Во продолжение ви носиме неколку интересни идеи за уредување на стан со една спална соба. Како да ги распоредите просториите, каде да ја сместите следната гарнитура, а каде масата и столчињата? Погледнете ги овие примери и можеби ќе пронајдете и решение за вашиот дом.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]