30
Nov

10 скриени места за складирање во домот

[stm_post_info]

Некогаш ни се чини дека колку и да е голем нашиот дом, никогаш нема доволно место за нашите работи.

Доколку сте вие еден од многуте кои секогаш бараат место во својот дом за сопствените протреби, но и на оние помалку потребни работи. Некогаш од сентиментални причини тешко ни е да се одвоиме од одреден предмет. Погледнете 10 креативни идеи и откријте ги скриените места за складирање за кои можеби не сте се ни сетиле.

Полици во скали

Скриени полици и маса на расклопување

Простор за складирање под када

Скриено место за вредни работи или пари

Полица зад лажни книги

Полици во трпезариската клупа

Практично место за кујнските крпи

Модернизиран кревет на Марфи

Скриени полици во преграда

Скриено место за накит

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]