10
Oct

Поставување на камен-темелник на третиот објект „Connect 5“

Вчера беше поставен камен-темелникот на третиот објект „Connect 5“ кој се наоѓа на истата локација во Аеродром – населбата која е спој на историјата и иднината, на старото и ново Скопје, на традицијата и архитектурата, со отворена панорама на метрополата и единствено место за живот кој фантазијата ја претвора во реалност.

72799622_2477520185815653_618218692097867776_o

За она што можат купувачите да го очекуваат од „Connect 5“ во однос на останатите два објекта, поразговаравме со генералниот менаџер и сопственик на компанијата Елена Пандева.

„Продолжуваме со квалитет, што го наметнавме и со претходните градби, но секако, подобрен и модернизиран и во поглед на материјали и во поглед на изведба. Користиме првокласни материјали на сите нивоа, ги следиме актуелните трендови во градежниот свет, со цел да им го понудиме најдоброто на нашите клиенти. Со „Connect 5“ ќе се заокружи приказната за комплексот во Аеродром, во кој вклучивме и одличен деловен простор, кој веруваме ќе биде провокативен и за луѓето од деловниот свет“ – изјави Пандева.

72845088_2477520909148914_1830289915074576384_o

На свеченоста присуствуваа и дел од идните станари на објектот, кои не го криеја задоволството за започнатата работа.

„Денеска сум навистина среќна. Гледам многу насмеани лица. Го одбележавме започнувањето на третиот објект на традиционален начин, со сите почести. Прекрасно е кога давате и примате љубов, а јас сум почестена што овие луѓе ја дале довербата на „Елена Лука Хоум““ – вели Елена.

Таа додаде и покрај тоа што се заокружува приказната за населба Аеродром, компанијата продолжува со својата работа.

„Верувам дека повеќето се запознаени со идните планови. Продолжуваме да работиме на уште две атрактивни локации. Се работи за објектот „Divine“ во населба Црниче, помал, пријатен, идеален за семејни луѓе, како и модерниот проект „Twins“ во населба Карпош. Секој од нашите објекти има своја карактерност, со што сакаме да задоволиме сечии потреби и вкус“ – додава сопственичката.

71768607_2477519132482425_5801792327680786432_n

71952401_2477523192482019_6078529070700691456_o

71768611_2477523909148614_4699206710206660608_o

71918885_2477523535815318_7729500171272192000_o

71864333_2477523092482029_1749674611584270336_o

72439575_2477519329149072_392466543776104448_o

72401731_2477523289148676_8351283480067309568_o

71794275_2477522909148714_7023034873497518080_o

72102184_2477519639149041_7248044692556742656_o

72225028_2477523565815315_661318907956559872_o

72853804_2477519505815721_409431509976481792_o

72900796_2477520582482280_4835722911429951488_o

Целата галерија со слики можете да ја погледнете на нашиот фејсбук профил.