Блог

Овој неверојатен стан се простира на две нивоа во луксузна градба во срцето на Париз…

luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (1)

 

Оваа неверојатна градба потекнува од 1914-тата година, а има дневна соба во стил на работилница, со ошест метри висок таван и преубав сончев кров, кој му дава природно осветлување на целиот стан.

luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (12)

 

Со три спални соби и три бањи, овој стан нуди единствен поглед на најромантичниот град во светот. Замислете кое е уживањето кога ќе се разбудите наутро, кога го пиете Вашето прво утринско кафе, со префинет поглед на Ајфеловата кула и цела нејзина убавина…

Овој фантастичен стан во Париз има и голема кујна, опремена со исклучителни погодности. Секоја спална соба има своја бања, додека главната спална нуди нешто навистина посебно – поглед на Ајфеловата кула директно од креветот.

Не смееме да заборавиме да ја споменеме и работна соба во вид на мезанин, како и прилогадена гардероба, која на совршен начин го комлетираат овој преубав стан. Неговата цена е 3.690.000 евра, а можеме слободно да речеме дека самиот поглед вреди толку.

luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (14)

Уживајте во Париз:

luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (18)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (19)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (16)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (12)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (11)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (13)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (8)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (6)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (9)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (5)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (7)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (10)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (4)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (2)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (20)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (3)luksuz-enterijer-dizajn-stan-pariz (17)

Становите во Elena Luka Home истотака имаат преубав поглед.

12244281_1697697310464615_5713583511493584351_o

Можеби не е Ајфелова Кула, но е нашето прекрасно Водно, а и цените се повеќе од пристојни. За нашите најнови понуди дознајте > ТУКА

Author: Небојша Антиќ
За првпат почнав да се занимавам со новинарство како уредник на порталот Mnogoo.mk. Студиите по внатрешен дизајн ме направија стручен во полето на архитектирата и ентериерот. Блискоста со клучните луѓе од оваа фела кај нас и во светот ми овозможија пласирање на информации од прва рака. На Elena Luka Home ќе се обидам да ја прикажам стилската но и корисната страна на архитектурата каква до сега не сте ја запознале.