02
Dec

Како да декорирате со сомот

[stm_post_info]

Овојпат нашите омилени шеми за дизајнирање вклучуваат прекрасни парчиња мебел од сомот, од софи и столчиња до детали на креветот.

Сомотот е добар материјал со прекрасни бои. Се користи многу поради тоа што е мек, луксузен и завиен. Дизајнерите препорачуваат да користите сомот за да создадете топли и сигурни соби. Покријте ги големите површини во вашите соби со обични материјали, потоа искористете перници, килими и керамика за да додадете шеми. На овој начин, многу е лесто да ги контролирате пропорциите. Искористете ја вашата колекција на идеи за тоа како да го користите сомотот во вашиот дом.


[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]