05
Dec

Летечки тепих во вашата дневна соба

[stm_post_info]

Светот веќе ги виде столчињата од таканаречените летечки теписи, но моделот кој e претставен оваа година ги надминува во секој поглед.

Ова столче настанало како дело на новиот бред од Кипар „Маусарис“, во соработка со уметникот Јан Блит. Направена е од вистински персиски килим, а се користат засилувачи кои и помагаат грациозно да лебди над земјата.

 

Нејзиниот елегантен изглед е префинето дизајниран и не жртвува ни грам стил поради концептуалниот впечаток. Тоа може да биде прилагодено за вашиот ентериер со помош на различните палети на бои и дезени, кои совршено би се вклопиле со вашиот декор.

Дизајнерот Стелиос Маусарис се најде на насловните на бројните списанија кои се занимаваат со уредување поради изведување на ова фантастично концептуално парче.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]