07
Dec

Кујна во викторијански стил

[stm_post_info]

Оваа шик кујна е дизајнирана во викторијански стил од страна на компанијата deVOL.

Традиционалната кујна поседува подови и таван изработени од светли дрвени даски за по – рустичен изглед, додека бојата на кујнските елементи и ѕидови се во зелена боја за да може да се постигне хармоничен изглед.

Моделот на оваа кујна е „Shaker“ и таа претставува мебел кој е изворно инспириран од Shaker стилот кој е типичен за Амишите. Овој мебел е неверојатно издржлив, го карактеризираат рамни линии, функционалност и одсуство на користење на механизација.

Вратата и касите се направени од цврст и тврд австралиски тулип, додека кујнските кабинети се изработени од високо квалитетна брезова иверица, која е исклучително силем материјал отпорен на вода, идеален за кујни во современите домаќинства.

Завршниот премаз на боја е рачно нанесен, па кујната има уникатен изглед кој гарантира стилска уникатност. Работните површини се прекриени со мермер, додека осветлувањето е во индустриски стил.

За атмосферата која директно не враќа во периодот на викторијанска Англија, тука е антиквитетниот креденец, како и „vintage“ софата.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]