09
Dec

Луксузен рај за сите хедонисти

[stm_post_info]

Денеска велнесот стана начин на живот, бидејќи забрзаното темпо и стресната секојдневница ја бараат потребата за човекот дополнително да се релаксира, опушти и ужива во сите волшепства на еден СПА центар…

Не чуди фактот дека во последните години користењето на велнес и СПА центри е во пораст, бидејќи старите Римјани, Грци и Турци уживале во благодетите на капењето во термалните води. Затоа овие бањи ги надминуваат СПА центрите, бидејќи тие не биле само простор за хигиена, туку биле и центар на јавниот живот и секојдневни ритуали.

Во мај оваа година, во Белград е отворен „Caesar SPA Club“,  кој го создава рајот за сите љубители на релаксирачките уживања. Името „Caesar“ (Цезар) не е случајно, бидејќи штом влезете во овој простор ќе помислите дека се наоѓате во некоја римска бања која со амбиент и декорација потсетува на простор од минати времиња. Просторот е со античка декорација, опремен со најсовремена содржина која е наменета за модерните мажи и жени.

Ентериерот во оазата „Caesar SPA“ е раскошно опремен со детали, како мермерни облоги, скулптури и слики кои потсетуваат на римските термални бањи и додека уживате, вие сте транспортирани во некое дамнешно време.

На располагање ви се џакузи, турска бања, финска сауна, тропски дожд, како и релакс масажа, мала теретана или престој во „Caesar Vip“ апартманот, кој дава луксуз и елеганција.

Доволни се десет минути да поминете во турската бања или сауна и ќе се чувствувате како повторно да сте се родиле. Освен што ќе ги исфрлите токсините, ќе го засилите и вашиот имунитет и ќе се ослободите од масните наслаги. На високи температури се засилува и циркулацијата на целиот организам и ќе ја исчистите вашата кожа, а најважно од се е тоа дека ќе се ослободите од стресот и напнатоста. По користењето на сауната и турската бања се препорачува туширање со ладна вода и одмор на телото во лежечка положба. Релаксацијата овде е на највисоко ниво и постои посебна просторија за опуштање по третманот, „Relax room“.

За да го заокружите вашето задоволство во овој простор, кој е рај за душата и телото, постои и посебен простор наменет за одмор со бар, кетеринг и музика по ваш избор.

Веќе по првата посета ќе разберете зошто ваквите места се врвно засолниште за сите хедонисти и ќе посакате да се вратите и повторно за да го доживеете ова неверојатно искуство.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]