11
Feb

Сите нијанси на сива

[stm_post_info]

Позната како многу прикладна за декорација, сивата боја во ентериерот предизвикува различни ефекти во зависност од нијансите и комбинациите со останатите бои. Сивата има сила во исто време во просторот да внесе баланс, а воедно природност и елеганција.

Доколку сте во потрага по нов тон, ви престставуваме неколку простории прелеани со различни нијанси на сива каде можете да ги погледнете нејзините ефекти во амбиентот.

За овој тон се повеќе се вели дека е „новата сина“, односно боја која може успешно да се комбинира со силните ентериери, како и со неутралните.

Нека сивата боја ве инспирира преку оваа фотогалерија!

[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]