22
Feb

Елегантен стил за мала гарсоњера

[stm_post_info]

Кога луксузот ќе се спои со едноставноста, секогаш може да очекувате преубаво чувство на уникатност…

Токму ова може да се доживее во овој еднособен стан кој ви го прикажуваме на фотографиите како пример. Оваа гарсоњера можеби е мала по квадратура, но поседува многу убав дизајн во кој се вклопува во секој аспект кој ја прави поголема, додека истовремено на своите сопственици им обезбедува неверојатен стил.

Генералната тема е сива и истовремено го осветлува просторот во совршен баланс. Ѕидовите се светло сиви и совршено се вклопуваат со црните елементи од остатокот на ентериерниот дизајн. Просторот за дневен престој се состои од удобно светла сива софа, тепих со обрасци, заедно со црни столчиња на склопување.

Стаклените ѕидови се вклучени за да се подели собата за спиење од просторот на дневната, во кој исто така се наоѓаат и тешки густо кроени драпери кои се вклопуваат со сиво темните ѕидови. Кујната е од едноставен дизајн и изгледа пространа. Во неа се наоѓаат некомплицирани дрвени детали, заедно со мермерна работна површина со месингана славина.

Во овој стан исто така е интегрирано и зеленило за да биде осигуран чистиот воздух и да се зацврсти единственоста на дизајнот. Иако ова е еднособрен стан, тој и понатаму изгледа многу пространо, а тоа му овозможува единствен и неспоредлив дизајн.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]