06
Mar

Француска црна шик канцеларија

[stm_post_info]

Доколку сте во потрага за идеално дизајнерско решение за вашата канцеларија, размислете Вашата инспирација да ја побарате во францускиот стил.

Што всушност го карактеризира овој доминантен црн стил кој Ви го претставуваме во галеријата? Суштината на овој стил е во комбинацијата на природни бои и тонови како што се кафена, сива, срна и бела. Дизајнот е едноставен, а сепак некако разновиден.

Црните ѕидови се креирани така што изгледаат како релјефни панели и даваат една декадентна елеганција во просторот за работа. Кога ќе се решите за еден ваков енрериер на канцеларија, користете детали од месинг, бакар или нерѓосувачки челик кој ќе даде доза на елегнација. Подот на канцеларијата има темни детали на краевите за да се постигне одличен баланс со црните ѕидови.

Стилизираните фотелји во сива боја, работната маса со мермерна површина, автентичното осветлување и неонскиот глобус даваат доза на ексцнтричност на овој класичен простор.

Не претерувајте со деталите. Овој стил сам по себе има силен карактер, па претераното декорирање не се препорачува.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]