20
Mar

ЕНТЕРИЕР И ДИЗАЈН ВО ЗЕЛЕНИ НИЈАНСИ

[stm_post_info]

Најверојатно зелената е главна боја овие денови, што го потврдува изборот на компанијата „Пантон“ на природно зелена, како боја за 2017 – та година.

Преплавени од ригорозниот стил на секојдневниот модерен живот, луѓето тежнеат кон повторно спојување со природата, така што изборот на зелената е се почест избор на архитектите и дизајнерите.

А2 е изворен шведски брен кој се занимава со мебел и ентериер. Основана е во 2008 – та година од страна на дизајнерката Сара Ларсон и нејзината сестра Ана Ларсон.

Тие секогаш го имаат современиот модерен животен стил на ум кога дизајнираат. Импресивната колекција на овој бренд поседува квалитетно изработени и функционални објекти. Тука доминираат светли бои, сместени на парчиња со преубав изглед.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]