24
Mar

Еднострани кујни

[stm_post_info]

Во последниве години островите во малите кујни се тренд со намера да се дополни нивната функционалност и естетика.

Скоро секоја кујна е наравена така што максимално ќе се зголеми достапниот простор на малите урбани станови, но и понатаму цели кон тоа да пронајде решение во вид на еднострана кујна, која после сè сепак е најелегантно решение.

Овие „паметни“ кујни се дизајнирани со мултифункционални предности кои претставуваат вонвременски избор. Доколку правите планови за еднострана кујна, сместена на еден ѕид, никако не смеете да ги пропуштите примерите кои можете да ги видите во нашата галерија.

Едностраните кујни често содржат мијалник, шпорет и фрижидер во линија на еден ѕид, на кој се наоѓаат дополнителни елементи и простор за сместување на предмети. Сепак оваа последна карактеристика не е задолжителна во оваа формација, бидејќи многу често дел од трепезарискиот простор  можете да го претворите во дополнитено место за складирање. Сè се сведува на креирање кујна која работи за вас и може да ги следи вашите кулинарски навики.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]