28
Mar

Мермерни луксузни кујни

[stm_post_info]

Многу кујни нудат бели, дрвени и хромирани парчиња мебел…

Она што можеби не е толку често е употребата на мермерни површини. Како најава на луксузот и совршената софистицираност, парчињата креирани од мермер претставуваат елементи за кои повеќето кујни можат само да „сонуваат“.

Без разлика дали се работи за црни или бели текстури, секоја мермерна плоча делува различно и беспрекорно, додека самиот ефект на сјајниот финиш сам по себе се истакнува. Мермерот денеска не е наменет само за работните површини или клупи за седење, овој материјал исто така може да се најде на столчињата, подовите, па се користи дури и при декорирање. Кујните кои можете да ги видите во галеријата покажуваат изобилство на начини на кои мермерот може да додаде класа и елеганиција на просторот за готвење, создавајќи исконски луксузен амбиент.

Не постои ништо слично на мермерот што може да внесе толкава количина на класичен стил во модерната кујна. Франуските панели во црна и бела боја го соедниуваат мермерот со сивите и бели тонови, создавајќи притоа потполно различна слика на кујната од вашето детство. Црниот мермер создава преубав отсјај кој го прави неверојатно модерен. Доколку преферирате комбинација на црни и бели бои, тогаш фотографиите се идеални примери кои секако можат да ви дадат изобилство на инспирација.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]