19
Apr

Урбан култиватор – автоматизирана кујнска градина

[stm_post_info]

За сите луѓе кои уживаат во органската храна и сакаат да знаат од каде потекнуваат нивните продукти, Урбан Култиватор е идеално решение…

Веројатно сите луѓе мислат дека за одгледување на храна треба градина, но тоа не мора секогаш да биде вистина. Ви претставуваме начин на кој можете да одгледувате органски зеленчук во вашата кујна. Како што претпоставувате, се работи за Урбан Култиватор.

Всушност, тоа е автоматизирана вистинска кујнска градина која се наоѓа во вашата кујна и ви дава можност да уживате во зеленчукот кој сте го одгледале вие самите.

Семето кое се користи за оваа градина е 100% органско, не е ГМО и можете да бидете сигурно дека не е прскано. Многу лесно се одгледува, бидејќи како што кажува и самото име, системот на оваа градина е автоматизиран во потполност. Сè што треба да направите е да го наместите и да гледате како работи.

Можете да го поврзете на водоводната мрежа, а можете да го користите и како самостален уред. После седум дена ќе имате можност да уживате во зрели и здрави билки. Ќе имате шанса да уживате во свеж зеленчук кога и да посакате.

Целтна на луѓет кои работеле на овој проект е да го инсталираат во земја и да го намалат проблемот со гладта со помош на здрави продукти. Нивната цел е благородна и возможна. Како што велат тие „ако не мора да се грижиме што ќе јадеме, ќе бидеме многу посреќни и покреативни“.

 

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]