04
May

Украсни рамки за вашите прозори

[stm_post_info]

Завесите се составен декоративен елемент на многу ентериери. Тие се како украсни рамки за вашите прозорци.

Основната функција на завесите е да дозволат во вашиот простор да влезе соодветна количина на светлина и воздух, за ентериерот да биде удобен и пријатен.

На пазарот денеска многу креативни дизајнери и уметници создаваат прекрасни колекции на завеси со чија помош вашиот стан во истиот момент кога ќе ги поставите станува шик и модерен простор за живеење. Во нивните понуду има многубројни дезени, бои, обрасци и принтови. Можете да одберете мотиви на виножито, мермер, диви цвеќиња, спирални форми…

Погледнете ја галеријата на фотографии и инспирирајте се.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]