09
May

Правилно дизајнирање на зелена кујна

[stm_post_info]

Зелената боја на природата, дрвата и шумата, можат да ја вратат било која кујна во живот…

Ви претставуваме некои од најдобрите начини на кои можете на стилски начин да ја одржувате својата зелена кујна.

Прво и најважно е да најдете атрактивна нијанса на трева, јаболки, фстаци и слично. Комбинирајте ги зелените нијанси со златна или кафена за да ги комплементирале дрвените елементи и рачно плетените корпи со тема инспирирана од природата.

Можете таванот да го обоите со зелена боја за да се совпаѓа со зелениот остров в кој секако би се истакнал во вашата кујна.

Определете се за зелени, сјајни кујнски елементи за да постигнете драматична, сјајна и раскошна појава.

Поради вонвременскиот изглед, овозможете му на вашиот кујнски мебел природно дрво. Вклучете во својот дизајн рустични греди и опуштен зелен мебел во трепезарискиот дел.

Поставете зелени плочки на позадината на кујнските апарати кои можат да бидат вклопени заедно со различни нијанси.

Она што е најважно е тоа што можете да внесете зелен концепт по пат на енергетски ефикасни апарати за домаќинство или органски материјали, користејќи потполно природни производи во вашата „зелена“ кујна.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]