05
Jun

Зголемете го просторот во детската соба

[stm_post_info]

Чистата и пространа детска соба мора да на има место за сите тие играчки и аксесоари, но и гардеробер. Сè што е потребно е да пронајдете доволно простор во кој малите можат да си играат, да ги изработат домашните задачи, додека сите тие елементи мора да се вклопат во вкупниот аранжман и централната тема на целата просторија. Иако повеќето од нас мора да се изборат со многу ограничен простор и ресурси, осамените агли во детската соба претставуваат места кои не смееме да ги запоставиме.

Од додавање на аголни кревети, до оживување на необичниот простор кој креира дополнителен слободен простор во спалната осба, постојат многу начини аглите во собата да се направат функционални и идеални сојузници. Ова не се само квадратни метри кои треба да се исполнат со билки или непотребни подни лампи. Во нашата галерија можете да видите модерни детски соби кои нудат иновативни начини да ги вклопите релативно занемарените агли во собата со декоративни идеи кои се сè само не обични, бидејќи сега е вистинско време да го ре – декорирате детскиот простор со стил.

Аголните елементи на мебел претставуваат нераскинлив дел од секоја модерна детска соба. Паметните единици можат скромно да почиваат во аглите на просторијата, зголемувајќи го просторот за складирање на предмети и полици кои се сместени над нив внесувајќи геометриски контраст. Големиот дел од детските соби доаѓа со исполнување на собата со облека и сите останати предмети кои бараат многу време за средување и поставување на место. Аголните елементи на мебел даваат шанса да го искористиме слободниот простор и неверојатниот неред да го доведеме во ред. Погледнете ја галеријата.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]