28
Jul

Нов украс на Париз – Техниколор кошаркарско игралиште

[stm_post_info]

Кошаркарското игралиште кое се својот изглед потсетува на старите видео игри е нова атркција за сите спортисти, но и фотографи во Париз.

Теренот во силни бои е резултат на соработката со францускиоот моден бренд Pigale и дизајнерската агенција III-Studio. Инаку ова не е прв пат Pigalle да го украсува и бои ова игралиште, но оваа последна уметничка интервенција го подигна на повисоко ниво.

Неонските бои изгледаат уште подраматично и впеатливо поради сивото опкружување на старите стамбени згради меѓу кои се наоѓа игралиштето.

Проектот е спонзориран од Најк, бренд кој веќе неколкупати работел со модниот бренд на проекти каде двата бренда се обидуваат да ги доближат спортот и високата мода.

Значи, ако наскоро патувате во Париз, не заборавајте да го посетите ова игралиште, па дури и ако не играте кошарка. Сигурно би направиле одлични фотографии!

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]