01
Jun

Да уредите складишен простор е предизвик

[stm_post_info]

Подрумските простории најчесто долго по вселувањето во стан остануваат недефинирани и неуредени. Во главно ги претвораме во магацини каде чуваме вреќи со компири, стар мебел, зимски гуми, разни кутии и други работи кои не сакаме да ги имаме во станот, односно работи кои лесно би можеле да ги наречеме отпад.

Со добра изолација и вентилација, со добро осветлување какви што се подрумските простории во Elena Luka Home вашиот подрум може да биде Ваша омилена соба плус и навистина да Ви го олесни живеењето.

YES – Your Extra Space

Ваш екстра простор, а простор никогаш доволно (:

Одвоеноста од останатиот станбен простор го прави подрумот идеален за практикување на различни хобија и колекционерски збирки.

Има семејства кои се склони кон собирање спомени, има семејства кои спортуваат, семејства во кои царува кујната и зимниците на баба, луѓе кои се миленици на доброто вино, љубители на автомобили итн…

Овој дополнителен простор е идеален за се

Со висина од 3 до 3,5 метри над светските стандарди каде подрумите се високи 2,3 метри со одлична изолација и вентилација, осветлување и струја, опремени со огноотпорни врати, обработени со завршен малтер по што ѕидовите стануваат топли и суви, Вие многу лесно ќе добиете просторија плус која што е подеднакво убава и опремена како и останатите соби од Вашиот стан и која може многу лесно да биде Ваше лично катче.

Тоа е драгоцен простор кој треба да се искористи на повеќе квалитетни начини, со мала адаптација и уредување и ќе придонесе за квалитетот на домувањето и ќе им биде од корист на сите станари.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]