06
Nov

Шармантен стан со смирувачки нијанси на капучино

[stm_post_info]

Станот кој денес Ви го презенираме, со сигурност ќе ги освои срцата на оние кои преферираат ненаметливи бои, како и едноставен стил на уредување. Овој 60-квадратен стан се наоѓа во периферијата на Москва, а ентериерното решение го потпишува младата и талентирана архитектка Александра Федорова од Русија.

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-002

Во просторот доминираат три бои: капучино, нијанси на сива и бела. Нијансите на капучино се најзастапени и истите оддаваат чувство на смиреност, додека пак, со темниот бродски под е доловен одличен контраст.

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-003

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-004

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-005

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-006

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-007

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-008

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-009

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-010

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-011

Собата за дневен престој и спалната соба се одделени само со стаклени површини, но големите бели завеси ја обезбедуваат потребната приватност.

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-012

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-013

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-014

Sharmanten-stan-so-boja-na-kapuchino-ELHomeBlog-015

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]