15
Nov

Стан во Рим со само 7 метри квадратни

[stm_post_info]

Веројатно звучи неверојатно, но вистинито е. Овој стан е голем неполни 7 квадратни метри. Се наоѓа на плоштадот Св. Петар во Рим, Италија. Станува збор за дуплекс станче. На првиот спрат се наоѓаат кујната и бањата, додека пак, на вториот спрат е сместена собата за дневен престој. Во собата за дневен престој има кревет со механизам за спуштање, со што се обезбедува спална соба. Првиот и вториот спрат од станот се поврзани со симпатични внатрешни скали. Овој стан ги задоволува сите дневни потреби на станарите.

7_metri_kvadratni_ELHome_002

Инаку, зградата во која се наоѓа ова станче е стара повеќе од 300 години.

7_metri_kvadratni_ELHome_0077_metri_kvadratni_ELHome_0047_metri_kvadratni_ELHome_0057_metri_kvadratni_ELHome_0037_metri_kvadratni_ELHome_0087_metri_kvadratni_ELHome_0097_metri_kvadratni_ELHome_010

Погледнете и кусо видео од ова шармантно станче.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]