16
Nov

Инспирација од познатите: Идеи за луксузен дневен престој

[stm_post_info]

Беспрекорен луксуз

Интригантна и модерна истовремено, оваа луксузна дневна соба ќе ве привлече со своите уникатни детали. Мермерните подови го објаснуваат целиот простор, додека мебелот работен по мерка дава  многу модерен аспект  на нејзиниот вкупен изглед. Со допир на футуристички стил, како и пред се раскошниот дизајн, ова е дневната соба соба која секој би ја посакал.

15

Дневната соларна соба на Флојд Мејведер

Светскиот познат боксер, Флојд Мејведер е сопственик на оваа неверојатна дневна соба. Темнио дрвен под и бели ѕидови создаваат феноменална комбинација од бои, додека француската врата води до зелениот свор, кој е совршен контраст со монохроматската палета на бои.

01

 

Супер пространата дневна соба на Леброн Џејмс

Колку пространото е доволно пространа? Се зависи од личноста која ќе ја прашате. За Леброн, пространо значи околу 2000 метри квадратни. Неговата масивна дневна соба го окупира поголемиот дел на споментаиот простор. Модерна и стилиризирана со црни и бели  парчиња на мебел, оваа масивна дневна се протега и во дворот ,, со мермерни подови кои се идеален контраст за зелената трева.

02

Гламурот на Тоскана во дневната соба на Елена Диџенерес

Дневната соба на вилата во Тоскана на Елен е синоним за неверојатно. Реномираната водителка и комчарка е позната како страстен љубител на купување и реновирање на домови, а ние мораме да признаеме со вилата за која зборуваме навистина направила добра работа. Старите плафонски греди се во совршена хармонија со камеите ѕидови со инкорпориран камин.

03

Привлечноста на сводовите во дневната на Бритни Спирс

Оваа дневна соба е во стилот на галерија со белите сводови кои не водат до неа, внесуваат малку готика, наспроти комфорот на софата и гостопримлиот камин. Преубавите темни дрвени подови и високите плафони со рустични лустерикои кои му даваат удобност на овој простор.

04

 

Елегантната дневна соба на Џенифер Aнистон

Калифорнискиот дом на славната актерка  има дневен престој  на кој секој би позавидил. Тој е сведок на шарм и елеганција, содржејќи ги сите класични елементи од минатиот век, како што се барот направен по мерка од костен и бронза, Полар Бер софа од Жан Ројер, кожна фотелја од Жак Аднет, коктел масичка од Артур Паниј и многу други префинети детали

05

 

Дневна од бајките на Мајли Сајрус

Оваа дневна соба изгледа како нешто што потекнува од бајките со замоци, кралеви и принцези. Не би биле далеку од вистината кога и Вие би го помислиле тоа, бидејќи оваа дневна и припаѓа на познатата млада пејачка Мајли Сајрус. Дневната соба има високи плафони со рустични греди, неверојатен лустер, камин, рустичен мебел и дрвени подови.

07

 

Салонот на Џеј зи и Бијонсе за кралеви

Ако просторот е она што Ви е најпотребно, тогаш оваа колосална дневна соба одговара на сите Ваши желби. Огромната соба содржи два одвоени дела за седење, при што секој има свој одвоен камин. Тука се и двата балкона, како и огромните прозори.

 

08

 

 

 

 

 

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]