22
Nov

Модерни дневни соби во кои преовладуваат сиви и жолти бои

[stm_post_info]

Ви презентираме неколку дневни соби во кои преовладуваат сиви и жолти тонови, а кои се надеваме ќе ви послужат како инспирација при преуредување на вашиот дом.

Enterier-siva-zholta-ELHome-014

Сивата боја всушност се вбројува во групата основни бои, бидејќи е добиена со мешање на бела и црна боја. Таа лесно се комбинира со силните бои, а со неа никогаш нема да погрешите. Додека пак, жолтата боја веќе трета година е апсолутен хит кога станува збор за дизајнирање на ентериер. Таа внесува разиграност и позитивна енергија.

Enterier-siva-zholta-ELHome-002
Enterier-siva-zholta-ELHome-003
Enterier-siva-zholta-ELHome-004
Enterier-siva-zholta-ELHome-005
Enterier-siva-zholta-ELHome-006
Enterier-siva-zholta-ELHome-007
Enterier-siva-zholta-ELHome-008
Enterier-siva-zholta-ELHome-009
Enterier-siva-zholta-ELHome-010
Enterier-siva-zholta-ELHome-011
Enterier-siva-zholta-ELHome-012
Enterier-siva-zholta-ELHome-013

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]