27
Nov

Светол стан од 40м² уреден во скандинавски стил

[stm_post_info]

Ова мало станче се наоѓа во предградието на Стокхолм, Шведска. Станот е со големина од само 40 метри квадратни, но благодарение на доминацијата на бели површини изгледа мошне поголем. Уреден е во популарниот скандинавски стил – минималистички, со игра на бела и црна боја, елементи изработени од даб и само неколку шарени додатоци кои му даваат шарм на просторот. Во него, секое парче мебел е внимателно избрано, расветните тела соодветно поставени, а чергите во собата за дневен престој даваат топол амбиент.

Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-002

Според неколку сајтови за ентериер и дизајн, токму овој стан спаѓа во групата најубаво уредени мали станови.

Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-003
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-004
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-005
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-006
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-007
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-008
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-009
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-010
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-011
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-012
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-013
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-014
Scandi-stan-40-kvadrati-ELHome-015

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]