28
Nov

Новогодишна декорација на домот на италијански начин

[stm_post_info]

Италијанците се познати по високото чувство за естетика и истанчен вкус. Исто така, важат за нација која е исклучително посветена на својот дом и своето семејство. Па оттаму, воопшто не нè зачудува нивната ангажираност за празнично декорирање на домот.

Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-002

Во овој случај, винтиџ уредениот стан со внимателно избрани парчиња мебел со природни и пастелни бои е украсен со раскошна елка и низа декоративни елементи кои му даваат празнична магија на просторот.

Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-003
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-004
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-005
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-006
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-007
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-008
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-009
Novogodishna-dekoracija-na-domot-na-italijanski-nachin-ELHome-010

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]