03
Dec

Светол двособен стан во Гетеборг – Шведска

[stm_post_info]

Главна карактеристика на овој модерен стан се светлите бои, кои асоцираат на свежина и чистота. Високиот таван и дрвената подна површина го прават станот визузелно многу поголем отколку што реално е. Има стилска дневна соба со интересни декоративни елементи, а кујната е организирана во отворен простор и одделена со мал шанк од собата за дневен престој. Спалната соба е изолирана и мала, но доволно пространа да собере кревет за двајца и плакар. Во оваа квадратура има и мала тераса со маса, двоесед, многу растенија, како и скара.

Stan-vo-Geteborg-ELHome-002

Инаку, овој двособен стан се наоѓа во прекрасниот Гетеборг – јужна Шведска.

Stan-vo-Geteborg-ELHome-003
Stan-vo-Geteborg-ELHome-004
Stan-vo-Geteborg-ELHome-005
Stan-vo-Geteborg-ELHome-006
Stan-vo-Geteborg-ELHome-007
Stan-vo-Geteborg-ELHome-008
Stan-vo-Geteborg-ELHome-009
Stan-vo-Geteborg-ELHome-010
Stan-vo-Geteborg-ELHome-011

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]