12
Dec

Убав монохроматски стан во срцето на Стокхолм

[stm_post_info]

Овој стан е дел од една стара зграда лоцирана во централниот дел на Стокхолм, источен дел на Шведска. Младиот брачен пар, кој живее во станот, решил да го уреди во класичен скандинавски стил. Држејќи се до основите на овој мошне популарен стил за ентериерно решавање на простор, тие си играат со белата и сивата боја. Брачната двојка избрала мебел со едноставни линии, модерни расветни тела, многу слики по ѕидовите, а монохроматското станче е освежено со голем број растенија и убава сина постелина во спалната соба.

Во склоп на оваа мала квадратура има и мала тераса со маса за двајца, и многу зеленило.

Monohromatski-stan-ELHome-001
Monohromatski-stan-ELHome-002
Monohromatski-stan-ELHome-003
Monohromatski-stan-ELHome-004
Monohromatski-stan-ELHome-005
Monohromatski-stan-ELHome-006
Monohromatski-stan-ELHome-007
Monohromatski-stan-ELHome-008
Monohromatski-stan-ELHome-009
Monohromatski-stan-ELHome-010
Monohromatski-stan-ELHome-011
Monohromatski-stan-ELHome-012
Monohromatski-stan-ELHome-013
Monohromatski-stan-ELHome-014
Monohromatski-stan-ELHome-015
Monohromatski-stan-ELHome-016

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]