13
Dec

Највпечатливиот дуплекс пентхаус во Менхетн

[stm_post_info]

Овој луксузен апартман се наоѓа на врвот од една стара зграда лоцирана во областа Сохо, Менхетн. Всушност, станува збор за дуплекс пентхаус со вкупна површина од 692 метри квадратни. Просторот е уреден во класичен стил со луксузни парчиња мебел, претежно во кафеави нијанси. Веројатно, највпечатливо парче мебел е големата полукружна гарнитура сместена во собата за дневен престој, како и каминот кој се протега низ двете нивоа на пантхаусот. Плафонот во делови од првото ниво е висок неверојатни 11 метри, а големите стаклени површини овозможуваат одличен поглед кон облакодерите на Менхетн. Апартманот има 6 спални соби со 6 бањи, соодветно. Во продолжение на второто ниво има и тераса со многу зеленило.

Моменталната вредност на пентхаусот е 37,5 милиони долари.

Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-002
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-003
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-004
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-005
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-006
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-007
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-008
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-009
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-010
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-011
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-012
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-013
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-014
Duplex-Penthouse-Soho-ELHome-015

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]