01
Jul

10 интересни минималистичко уредени спални соби

[stm_post_info]

Вашата спална соба треба да се чувствува како лично засолниште, па затоа не е и зачудувачки што многумина од нас сакаат спалните соби да ни бидат едноставни и без многу натрупувања. И додека собите со минималистички стил понекогаш можат да се студени и празни, ние ви покажуваме 10 соби кои се уште изгледаат пријатно и не повикуваат.

 

Едноставната бела маса поставена на крајот од креветот создава шик работен простор.

1

Бојата и минимализмот нормално не одат рака под рака, но оваа едноставна спална соба покажува дека е дефинитивно возможно да се создаде соба која е рационализирано но сепак неверојатна.

2Комодата не е единствената опција за ноќна маса, како што се гледа во оваа соба. Малиот прозорец над креветот обезбедува доволно светлина за целата соба.

3Неутрална палетата на бои направете ја интересна со вметнување на една пригушена нијанса.

4Спуштете пар црни светилки со црн кабел од таванот, да го заживеете белиот простор во спалната соба без да се одвлече вниманието од шемата на бои.

5Едноставната наведната скала во просторијата нуди доволно простор за складирање.

6Овој простор покажува како празната минималистички уредена спална соба сеуште се чуствува пријатно поради уникатниот текстил со различни нијанси на сива боја.

7Едноставно уредената спална соба целосно во бела боја овозможува шик мебелот и уметничките дела да завземат централно место.

8Елегантниот пар на полици поставени на ѕидовите место комоди, ослободуваат простор во оваа минималистички уредена соба.

9Темни, задебелени принтови можат добро да изгледаат во минималистички уредена соба. Убави и чисти графички стилови во неутрални тонови, како овие црно-бели перници, можат да ја заживеат монотоната спална соба.

10

Се надеваме дека овие минималистички уредени соби го привлекоа вашето внимание.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]