31
Jul

Луксузна вила на Италијанскиот брег Амалфи

На заливот на Неапол се наоѓа една прекрасно уредена куќа “Villa Le Scale”, во која се спојуваат класичниот медитерански сино-бел стил со чистиот современ дизајн и прецизни линии. Расцветаните градини во оваа вила се совршено место за да се релаксирате и да го поминете вашиот одмор гледајки во нив.

Villa-Le-Scale-A-Retreat-in-the-Italian-Amalfi-Coast-6

Villa-Le-Scale-A-Retreat-in-the-Italian-Amalfi-Coast-3

Exclusive-Interview-For-Coveted-Magazine-4

Villa-Le-Scale-A-Retreat-in-the-Italian-Amalfi-Coast-7

Exclusive-Interview-For-Coveted-Magazine-5

Exclusive-Interview-For-Coveted-Magazine-10

Овој луксузен објект на брегот на Амалфи, е дизајниран од страна на еден од најдобрите дизајнери за ентериер, Хорхе Канете.

“Villa Le Scale”, датира од почетокот на 19ти век и неговиот прекрасен бел екстериер ја одразува неговата оригинална инкарнација како летен дом за некое благородно семејство. Неодамна беше обновено и повторно декорирано од страна на дизајнерот Хорхе Канете. Сега ентериерот содржи иконски модерни парчиња и внимателно одбрани антиквитети.

Design-Inspiration-La-Dolce-Vita-in-Blue-by-Jorge-Cañete-121451322143-edc020116capri03

Villa-Le-Scale-A-Retreat-in-the-Italian-Amalfi-Coast-2

Villa-Le-Scale-A-Retreat-in-the-Italian-Amalfi-Coast-5

Уметничките дела се фокусни точки во формалната бела трпезарија, додека сребрените столчиња додаваат еден гламурозен елемент.

Exclusive-Interview-For-Coveted-Magazine-2

Exclusive-Interview-For-Coveted-Magazine-3