Блог

Неутралните бои не мора да бидат здодевни доколку се употребени правилно. Овој стан кој се наоѓа во Лондон и одлично ги комбинира современите со класични елементи мудро искористувајќи ги неутралните тонови. Подгответе се да бидете воодушевени од овој навистина стилски простор.

11111111

Прво да ја погледнеме дневната соба. Колор палетата употребена насекаде низ домот е божествена. Комбинацијата на бела, крем, беж, кафена, сива и црна се совршено избалансирани. Архитектонските детали прекрасно се стопуваат со современите парчиња мебел.

2222222222222

На оваа слика може да видиме воодушевувачки камин од црно-бел мермер, прозорци од таван до под и уникатни столици. Волнениот крем тепих е прекрасно врамен од лесниот дрвен под. Растенијата навистина го оживуваат просторот.

3333333333

Трпезаријата исто така не разочарува. Светло сивите ѕидови со панели се идеална позадина за овие столици и маса во топли тонови. Уникатниот лустер и античката скулптура ја заокружуваат палетата во собата. 

444444444444444

Ајде да ја разгледаме и античката скулптура – ова уметничко дело дава убав контраст во целата просторија. Постаментот е вистински интересен и совршено ја дополнува скулптурата.

55555555555555

Да ја видиме и кујната. Подот е навистина интересен, а од кујната може да се види и дневната соба и трпезаријата. Светло бежовите кујнските елементи се вклопуваат идеално со подот и даваат топлина на собата. Мермерните кујнски плотни одговараат на темата на просторот и ја разбиваат монотонијата.

66666666666

Кујнскиот остров е мермерен од горе до доле. Тоа го прави просторот модерен и елегантен. Уметничката слика и отворените полици му даваат уметничко чувство на просторот и даваат топлина. 

777777777777777

Влезот во станот изгледа како уметничка галерија, но сепак се чувствува топлина заради бежовите детали.

Apartment_Tour_116

Оваа соба е посветена на убавната. Само погледнете ја неверојатно шик масата за шминка. Мермерот во топли тонови се истакнува меѓу останатите неутрални тонови во собата. Топлото чувство го заокружува и столчето. 

999999999999999

Првата спална соба е едноставна. Но, тоа не значи дека е здодевна. Сивите тонови се разбиени со маркантни парчиња мебел, уметничка слика и неверојатни прозорци. Сѐ е минимално, но е удобно и се чувствувате како дома.

101010101010010010100101

Втората спална соба има розови и златни детали кои ја прават оваа соба уште поелегантна. Златната висечка ламба и букетот и даваат женска нота на спалната соба. Наслонувачот за креветот е со убава комбинација од крем, златно и бело и одговара со колор палетата на собата. 

121212121212121

Третата спална има малку помашки пристап. Иако, колор палетата е потемна, сепак се чувствува свежина во собата. Црниот наслонувач за кревет одговара одлично со сините тонови. Книгите, уметничките парчиња и керамиката додаваат на елегантноста на местото. 

13131313131

Најубавото го оставивме на крај – бањата. Оваа неверојатна бања е со мермер од под до таванот. Деталите во златна, црна и беж боја се неверојатни и и даваат луксузна нота на бањата. Вистинско место за релаксација.