30
Apr

Стилски модерен стан од 81 м2

[stm_post_info]

Овој преубав стан од 81м2 во Бруклин е исполнет со тонови на природно дрво и јута кои даваат топлина и смирени вибрации. Малите црни акценти, како што се ногарките од шанк столиците и црната кафе масичка му даваат шмек на целиот простор.

Кактусите се поставени низ собата со отворен план, распрскуваат зеленило во регуларни интервали меѓу светлиот смирувачки декор.

Ботаничко декорираната фотелја додава уште природа и зеленило во миксот.

Црните ламби над трпезариската маса ја акцентираат просторијата. Овалната трпезариска маса одлично одговара со линиите на столовите.

Двете шанк столици даваат опуштена атмосфера на кујната. Црната чешма се врзува со црните ламба над барот. 

Црните ногарки стојат високо над комодата кај влезот, кои се врзуваат со ормарите со црна рамка.

Во кујната има мала работна површина, но со дадавње на островот таа се зголемува.

Бирото крај прозорот во домашната канцеларија е придружено со модерна софа и странична масичка.

Минималистичката домашна канцеларија е комплетирана со скалеста мала библиотека. Линаерните ламби изгледаат како црни линии наредени низ таванот.

Малата сиво-бело бања има вградени елегантни елементи кои даваат чувство на поголем простор. 

Линеарниот лустер совршено го дополнува релаксирачкиот дизајн на спалната соба. Кон тоа значително допринесува маслинесто зелената боја на наслонувачот од креветот.

Бледо сивите акценти градат мек слоевит изглед.

Во објектот Connect 5 останати се уште неколку слободни квадратури од двособни станови. Закажете он лајн презентација на 072/216 – 099.
Погледнете го објектот ТУКА.

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_post_author_box css=”.vc_custom_1430549306597{margin-bottom: 50px !important;}”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]