21
Nov

Идилична вила за незаборавни зимски празници

[stm_post_info]

Денес ви го презентираме најновото остварување на реномираното архитектонско студио Mc Call Design & Planing. Креативниот тим на ова студио успеал да концепира преубава вила инспирирана од природата, која, при реализацијата, во целост е адаптирана на нејзиното опкружување. Тие за изградба на објектот користеле природни материјали: метал, бетон, дрво и стакло. Вилата е сместена на карпа, а мали делови од карпата се дел од самиот ентериер на истата. Големите стаклени површини овозможуваат прекрасни пејзажни глетки кон боровата шума од една страна и големото водено пространство на Езерото Пеиет од друга страна.

Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_022

Станува збор за луксузна градба чија внатрешност е опремена со внимателно избран еко-мебел кој го следат едноставни линии, убави детали, преубав камин и голем клавир сместени во дневната соба, како и многу расветни тела кои го надополнуваат амбиентот. Во склоп на вилата, има и целосно опремена фитнес соба.

Вилата е дел од резортот McCall кој се наоѓа во Ајдахо, северозападен дел на Америка.

Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_002
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_003
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_004
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_005
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_006
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_007
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_008
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_009
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_010
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_011
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_012
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_013
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_014
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_015
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_016
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_017
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_018
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_019
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_020
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_021
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_023
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_024
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_025
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_027
Vila_za_zimskite_paznici_ELHome_028

[stm_post_tags]
[stm_share code=”JTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZmFjZWJvb2tfbGFyZ2UlMjclMjBkaXNwbGF5VGV4dCUzRCUyNyUyNyUzRSUzQyUyRnNwYW4lM0UlMEElM0NzcGFuJTIwY2xhc3MlM0QlMjdzdF90d2l0dGVyX2xhcmdlJTI3JTIwZGlzcGxheVRleHQlM0QlMjclMjclM0UlM0MlMkZzcGFuJTNFJTBBJTNDc3BhbiUyMGNsYXNzJTNEJTI3c3RfZ29vZ2xlcGx1c19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRSUwQSUzQ3NwYW4lMjBjbGFzcyUzRCUyN3N0X3NoYXJldGhpc19sYXJnZSUyNyUyMGRpc3BsYXlUZXh0JTNEJTI3JTI3JTNFJTNDJTJGc3BhbiUzRQ==”]
[stm_sidebar sidebar=”790″ code=”790″]